Manufacturer of a wide range of products which include 48 inch vibro sifter, 20 inch single vibro shifter machine, 30 inch single vibro machine, masala vibrator machine, vibrating screening machine and vibro sifter machine.
₹ 145000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 200 kg/hr |
| Model Name/Number | SK Indrustries |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | MS |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Voltage | 220 |
| Material Grade | 48 Inch |
| Size | 48 Inch |
| Frequency | 50Hz |
| Phase | Single Phase |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 35000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 100 kg/hr |
| Diameter | 20 Inch |
| Model Name/Number | SK industries |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | MS |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Voltage | 220 |
| Size | 20 Inch |
| Frequency | 50Hz |
| Phase | Single Phase |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 80000 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 30 Inch |
| Model Name/Number | SK Indrustries |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | MS |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Voltage | 220 |
| Size | 30 Inch |
| Frequency | 50Hz |
| Phase | Single Phase |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 30800 / Piece Get Latest Price
| Model Name/Number | Vibro Shifter |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Voltage | 220 / 440 |
| Size | 24 Inch |
| Frequency | 50Hz |
| Phase | Single / Three |
| Warranty | 6 Months |
| Is It Portable | Portable |
| Computerized | No |
| I Deal In | New Only |
| Brand | SK Industries |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 01 Piece
We, SK Industries, Leading manufacturers Food Processing Machinery.
We Provide Premium Quality Machines. These Machine Made of High Quality Material and With Mordern Technology.
Uses -
> Powder Chhanne ki Machine
> Mitti Chhanne Ki Machine
> Namak Chhanne Ki Machine
> Koyla Chhanne Ki Machine
> Bajri Chhanne Ki Machine
> Masala Chhanne Ki Machine
> Aata Chhanne Ki Machine
> Maida Chhanne Ki Machine
> Besan Chhanne Ki Machine
> Suji Chhanne Ki Machine
> Mirchi Chhanne Ki Machine
> Haldi Chhanne Ki Machine
> Dhaniya Chhanne Ki Machine
> Lakdi Ka Burada Chhanne Ki Machine
₹ 25000 / Piece Get Latest Price
| Model Name/Number | Vibro Sifter |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Voltage | 220V |
| Frequency | 50Hz |
| Phase | Single Phase |
| Warranty | 1 Year |
| Is It Portable | Portable |
| Computerized | No |
| I Deal In | New Only |
| Brand | S.K. Industries |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 45000 / Piece Get Latest Price
| Model Name/Number | Vibro Sifter |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Voltage | 220V |
| Frequency | 50Hz |
| Phase | Single Phase |
| Warranty | 1 Year |
| Is It Portable | Portable |
| Computerized | No |
| I Deal In | New Only |
| Brand | S.K. Industries |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 45000 / Piece Get Latest Price
| Model Name/Number | Vibro Sifter |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Voltage | 220V |
| Frequency | 50Hz |
| Phase | Single Phase |
| Warranty | 1 Year |
| Is It Portable | Portable |
| Computerized | No |
| I Deal In | New Only |
| Brand | S.K. Industries |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 52000 / Piece Get Latest Price
| Machine Material | Mild Steel |
| Brand | SK Industries |
| Voltage | 220 / 440 |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Phase | Single / Three |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 01 Piece
Suresh (Owner)
S.K. Industries
S-47 Road No 18, V.K.I Area, Akeda Doongar
Vishwakarma Industrial Area, Jaipur - 302013, Rajasthan, India