Manufacturer of a wide range of products which include 36 inch single vibro machine and vibro sifter machine.
₹ 120000 / Piece Get Latest Price
| Model Name/Number | SK Indrustries |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | MS |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Voltage | 220 |
| Size | 36 Inch |
| Frequency | 50Hz |
| Phase | Single Phase |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 35000 / Piece Get Latest Price
| Model Name/Number | Vibro Sifter |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Voltage | 220V |
| Frequency | 50Hz |
| Phase | Single Phase |
| Warranty | 1 Year |
| Is It Portable | Portable |
| Computerized | No |
| I Deal In | New Only |
| Brand | S.K. Industries |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
We, SK Industries, Leading manufacturers Food Processing Machinery.
We Provide Premium Quality Machines. These Machine Made of High Quality Material and With Mordern Technology.
Uses -
> Powder Chhanne ki Machine
> Mitti Chhanne Ki Machine
> Namak Chhanne Ki Machine
> Koyla Chhanne Ki Machine
> Bajri Chhanne Ki Machine
> Masala Chhanne Ki Machine
> Aata Chhanne Ki Machine
> Maida Chhanne Ki Machine
> Besan Chhanne Ki Machine
> Suji Chhanne Ki Machine
> Mirchi Chhanne Ki Machine
> Haldi Chhanne Ki Machine
> Dhaniya Chhanne Ki Machine
> Lakdi Ka Burada Chhanne Ki Machine
Suresh (Owner)
S.K. Industries
S-47 Road No 18, V.K.I Area, Akeda Doongar
Vishwakarma Industrial Area, Jaipur - 302013, Rajasthan, India