Prominent & Leading Manufacturer from Jaipur, we offer 5 hp blower pulvarizer machine, 10 hp double chamber pulverizer, 05 hp auto aata making machine and 48 inch atta chanani machine.
₹ 48000 / Piece Get Latest Price
| Machine Capacity(kg/hr) | 100 kg/hr |
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Grinding |
| Product Type | masala grinding |
| Power | 05HP |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Phase | Single Phase |
| Voltage | 220 |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 265000 / Piece Get Latest Price
| Motor Power | 10 HP |
| Capacity | 150 Kg/hr |
| Operation Mode | Semi Automatic |
| Material of Construction | Mild Steel |
| Electricity Connection | Single Phase |
| Usage/Application | Commercial |
| Power Consumption | 3 kwh |
| Voltage | 220 V |
| Weight | 100kg |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 155000 / Piece Get Latest Price
| Motor Power | 5 HP |
| Capacity | Up to 50 kg/hr |
| Material of Construction | Mild Steel |
| Electricity Connection | Single Phase |
| Operation Mode | Automatic |
| Power Consmption | 1.5 kwh |
| Voltage | 220 V |
| Usage/Application | Commercial |
| Country of Origin | Made in India |
| Warranty | 1 to 6 months |
| Power Consumption | 2.2 kwh |
| Frequency | 50Hz |
| Weight | 160 KG |
| After Sales Service Required | No |
| Operating Speed | 1440 RPM |
| After Sales Service | No |
Minimum order quantity: 01 Piece
₹ 145000 / 1 Piece Get Latest Price
| Capacity | 200 Kg/hr |
| Operation Mode | Semi Automatic |
| Electricity Connection | Three Phase |
| Motor Power | 5 HP |
| Material of Construction(Contact) | MS |
| Brand | sk industries |
| Material | ms /ss |
| Warranty | 1 year |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 1 Piece
Suresh (Owner)
S.K. Industries
S-47 Road No 18, V.K.I Area, Akeda Doongar
Vishwakarma Industrial Area, Jaipur - 302013, Rajasthan, India